Blog

Samen groeien met de Maatschappij

Toen wij in 2012 onze Bizzogroep oprichtten hebben wij eerst gedefinieerd wat wij wilden ZIJN en daarna pas wat wij gingen DOEN. Eén van de belangrijkste pijlers onder ons bedrijf is het feit dat wij niet alleen bezig willen zijn met geld verdienen, maar dat wij iedereen die aan onze organisatie deelneemt de kans geven om een halve dag per week te besteden aan maatschappelijk verantwoorde werkzaamheden. Gelukkig (en niet toevallig) past dit maatschappelijk SAMENwerken volledig in het kader van onze “Infinite Goal”: SAMEN GROEIEN.

Bij dat samen groeien vinden wij dat vier spelers van groot belang zijn:

ONZE KLANTEN

In ons dagelijks leven houden wij ons bezig met het realiseren van digitale transformatie voor onze klanten, waardoor deze groeien. Dit kan zijn door het verhogen van efficiëntie, maar ook in het verbeteren van kwaliteit, verhogen van klanttevredenheid of het opzetten van een heel nieuwe market offering. Deze projecten doen wij altijd als partners, SAMEN lossen wij een probleem op dat speelt binnen een klant.

ONZE MEDEWERKERS

Wij vinden het belangrijk dat iedereen in ons team zich continu ontwikkelt en iedere dag weer een stukje beter wordt. Dit streven naar persoonlijke groei zit in ons DNA en komt onder andere tot uiting in onze feedback cultuur – we hebben elkaar te groeien.

ONZE MAATSCHAPPIJ

Binnen Bizzomate kijken wij verder dan onze klanten en onze eigen organisatie. Wij willen ook de maatschappij laten groeien door sociale initiatieven te ondersteunen met menskracht. Deze maatschappelijke groei komt aan bod in deze blog.

ONZE ORGANISATIE

Uiteraard is het ook belangrijk dat Bizzomate groeit. Ook hier geldt dat dit zeker niet alleen in omvang of in geld hoeft te zijn maar dat groei op een heel scala van aspecten kan plaatsvinden. Daarover in een volgende blog meer.

Maar dan nu wat meer over hoe wij denken de maatschappij te laten groeien.

Zoals ik in de inleiding schreef kan iedereen binnen onze organisatie een halve dag per week besteden aan een maatschappelijk doel. In het begin werden deze doelen centraal uitgezocht en konden de collega’s kiezen uit een beperkte set doelen.

Als oprichter van Bizzomate worstelde ik hier een beetje mee. Wij hebben autonomie namelijk hoog in het vaandel staan en dan gaan we op het gebied van maatschappelijke projecten opeens voorschrijven wat je moet doen… Dat is vreemd! Na een zeer interessant gesprek met assistent professor Lonneke Roza van de Erasmus Universiteit hebben we dan ook besloten om dit principe van centraal selecteren overboord te gooien. Ieder jaar maakt iedereen binnen onze organisatie nu een impact plan op een aantal vlakken waaronder het maatschappelijke gebied. Ieder kwartaal maak je vervolgens voor jezelf een reflectie hoe je het gedaan hebt en dat bespreek je intern.

Sinds we dat doen zijn er een heleboel mooie maatschappelijke initiatieven bijgekomen die we niet gehad hadden als we het centraal gestuurd hadden. Bij elke nieuwe collega komen er weer nieuwe interesses binnen en die zoeken bijpassende initiatieven. Daarnaast is de betrokkenheid en intrinsieke motivatie vele malen hoger als je het zelf uitgekozen en geregeld hebt. Er zijn maar twee gebieden waar we niet mee gelieerd willen worden, namelijk politieke en religieuze initiatieven.

Ik vind het ontzettend mooi om te zien hoe dit maatschappelijk SAMENwerken bij ons intrinsiek in de mensen zit. Vorige week kregen we op één dag vier verschillende hulpvragen binnen van een aantal maatschappelijke initiatieven en binnen 24 uur hadden we de teams geformeerd en de projecten ingepland om met de realisatie te starten. Wat nog mooier is om te zien is dat wij met meer energie terugkomen van deze projecten dan dat we gingen. Iets goeds doen levert zoveel energie op voor jezelf!

Echter, het levert niet alleen het individu veel op maar ook onze organisatie. Veel organisaties denken helaas in kosten en komen met de opmerking dat een halve dag per week besteden aan maatschappelijk SAMENwerken heel veel geld kost. Wij proberen echter niet in kosten te denken maar in opbrengsten. Wij zijn er dan ook volledig van overtuigd dat deze sociale werkzaamheden meer opbrengen dan ze kosten, al doen we het daar niet voor… wij doen het omdat we het fijn vinden om het te doen!

Wij hebben in de afgelopen jaren ontdekt dat de som van de volgende vier soorten opbrengsten vele malen groter is dan de kosten.

  1. Werving van nieuwe medewerkers.

Onderzoek onder onze collega’s heeft uitgewezen dat voor 60-70% van hen de doorslag om voor onze organisatie te kiezen werd gegeven door het maatschappelijk verantwoord werken. Zij konden uit meerdere banen in de IT kiezen maar dit speciale werk heeft hen ervan overtuigd om een Bizzomate te worden.

  1. Bescherming van de Bizzomate cultuur.

Wij vinden de cultuur binnen onze organisatie erg belangrijk. Ons maatschappelijk SAMENwerken zorgt ervoor dat een bepaald type mens bij ons komt werken en dat beschermt zo indirect onze cultuur, de cultuur waarmee we ons onderscheiden en succesvol zijn en blijven.

  1. Laag ziekteverzuim.

Bizzomate kent als organisatie een heel laag ziekteverzuim. Binnen de IT sector en in de leeftijdsgroep van veel van onze collega’s, komen burn-out klachten vaak voor. Binnen onze groep van collega’s hebben wij daar gelukkig geen last van. Wij zijn ervan overtuigd dat het helpt als jij iedere week weer mensen helpt die het substantieel slechter hebben dan jijzelf. Dit leidt tot een gezond stuk relativering dat er weer toe leidt dat burn-out klachten minder vaak voor komen.
We hebben dit niet specifiek onderzocht, maar een logische conclusie is dat dit ook een rol speelt in ons lage verloop.

  1. Snelle persoonlijke groei.

Door ons maatschappelijk SAMENwerken komen onze collega’s (veelal jonge mensen) in aanraking met situaties die niet altijd even gemakkelijk zijn. Hierdoor maken zij een nog veel sterkere persoonlijke groei door dan wanneer zij alleen hun dagelijkse werkzaamheden in hun projecten zouden uitvoeren. Dit zien wij dan ook duidelijk terug bij onze collega’s. Sterke persoonlijke groei, maar zeker niet alleen op de inhoudelijke zaken van het werk.

Nogmaals… voor deze mooie voordelen moet je het als organisatie niet doen (de motivatie moet intrinsiek zijn), maar denk nu niet dat het je geld kost. Het levert je veel meer op!!

Wij zijn er in ieder geval megatrots op dat we met zijn allen mee mogen helpen om de maatschappij iedere dag weer een beetje beter te laten worden. We hopen andere organisaties te inspireren om dit ook te gaan doen want samen zijn we sterk, samen kunnen we groeien!

Eerdere blogs gemist? Geen probleem, ze staan onder het kopje nieuws.

Marc Gelissen – Pater Familias Bizzomate

Volg ons op LinkedIn voor meer nieuws!

Other news

news

Bizzomate Workshop Business Design bij de Drechtsteden

Hoe kunnen organisaties in de Drechtsteden beter samenwerken om innovatie te stimuleren?

news

Bizzomate behaalt Great Place To Work-certificering

100 procent score bij een onafhankelijk tevredenheidsonderzoek onder medewerkers

news

Philippe maakt impact, bij de Levantogroep!

Via het maatjesproject vooral samen leuke dingen doen – Lees het verhaal van Philippe

blog

Futureproof your organization by introducing fast and effective operational decision-making

A 3-step plan to ensure that companies make the right decisions fast and properly.

blog

How to close the gap between low-code technology and user interface design?

Despite the visual and fast workflow of low-code development, user interface design seems to fall behind. There’s a hard-to-bridge gap...

news

Real-time inzicht in pensioenplanning

AZL heeft belangrijke stappen gezet in hun digitale transformatie: van een solide administratiekantoor naar een digitale dienstverlener.

news

Mark your calendar for Mendix World ’21

Mendix World 2021 set for September 7–9. It’s where business and tech will come together to share their stories & see the future of lowcode

news

How Agristo simplified quality control

Agristo leveraged the Mendix-platform to develop a Quality Control portal. Bizzomate was selected to develop and implement the portal.

news

Bizzomate joins MindSphere World. BeNeLux

‘MindSphere World. BeNeLux’ IoT community celebrates its second anniversary

news

We won! Twice!

Bizzomate has received two partner awards from Mendix: Top EMEA Cloud Partner of the Year’ and ‘Top Europe North Cloud Partner of the Year’

news

Bizzomate Workshop Business Design bij de Drechtsteden

Hoe kunnen organisaties in de Drechtsteden beter samenwerken om innovatie te stimuleren?

news

Bizzomate behaalt Great Place To Work-certificering

100 procent score bij een onafhankelijk tevredenheidsonderzoek onder medewerkers

news

Philippe maakt impact, bij de Levantogroep!

Via het maatjesproject vooral samen leuke dingen doen – Lees het verhaal van Philippe

blog

Futureproof your organization by introducing fast and effective operational decision-making

A 3-step plan to ensure that companies make the right decisions fast and properly.

blog

How to close the gap between low-code technology and user interface design?

Despite the visual and fast workflow of low-code development, user interface design seems to fall behind. There’s a hard-to-bridge gap...

news

Real-time inzicht in pensioenplanning

AZL heeft belangrijke stappen gezet in hun digitale transformatie: van een solide administratiekantoor naar een digitale dienstverlener.

news

Mark your calendar for Mendix World ’21

Mendix World 2021 set for September 7–9. It’s where business and tech will come together to share their stories & see the future of lowcode

news

How Agristo simplified quality control

Agristo leveraged the Mendix-platform to develop a Quality Control portal. Bizzomate was selected to develop and implement the portal.

news

Bizzomate joins MindSphere World. BeNeLux

‘MindSphere World. BeNeLux’ IoT community celebrates its second anniversary

news

We won! Twice!

Bizzomate has received two partner awards from Mendix: Top EMEA Cloud Partner of the Year’ and ‘Top Europe North Cloud Partner of the Year’